Puan Cetvelimiz


    Yorumladığımız filmleri kendi laboratuvarlarımızda geliştirdiğimiz bir cetvel ile ölçüp ona göre puanlama yapıyoruz. Aman dikkat bu puanlama bizim cetvelimize göre oluşturuluyor. Sizin cetveliniz farklı olabilir. Bizim iyi dediğimize kötü, kötü dediğimize iyi diyebilirsiniz. Sorun değil. Maksat eğlence. Bu konuda birbirimizi kıracak değiliz. Neyse efendim aşağıda cetvelimizi ayrıntılı açıkladık. Hangi puanda hangi filmler var görmek isterseniz üstüne tıklamanız yeterli olacak.


Kaçın kendinizi kurtarın. Bu filmi izlemeyin. Hatta üzerine kireç döküp yakın. Dünyayı bu virüsten kurtarın. Sığınaklara koşturacak kadar kötü filmler bunun içine giriyor.


Film diye çıkmış bize artistlik yapıyor. Diyor ki vurayım mı zihnine, döveyim mi sinema anlayışını. Vurmaya yelteniyor da biz Oğlum Bak Git diyoruz. Ha boşluğuna denk gelir izlersin. Ama sırf bunu izlemek için çabalara girme. İzleme daha iyi. Çok kötünün bir tık üstündeki kötü filmler bunun içine giriyor. 


Kimisi sever kimisi sevmez. Ama gelirse ayıp olmasın diye içilir. Ufakta olsa tadı beğenilir. Yan, ne kötü ne iyi filmler bunlar. Boş zamanın varsa, illa film izleyeceğim diyorsan aç izle. Belki de beğenirsin. Ama büyük umutlar besleme.


Hani derler ya "Su çok güzel gelsene." Kimisi gelir kimisi gelmez. Ama gelmeyenler pişman olur. Çünkü su gerçekten güzeldir. Şimdi suyun yerine filmi koyun. Film çok güzel izlemelisin dediklerimiz bunlar.


Bayram sabahları kadar mutluluk verici, heyecan uyandırıcı, umut verici... Akraba ziyaretleri kadar kafa yorucu, zihin açıcı, kapı aralayıcı...Yani mutlak surette izle dediğimiz filmler bunlar. Hatta yazıyı okudun yatmadan önce izle diyoruz bunlar için.

    Blogger ile Yorumla
    Facebook ile Yorumla